Училище за магия и вълшебство Хогуортс
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Училище за магия и вълшебство Хогуортс

Училище за магия и вълшебство Хогуортс-изживейте магията с нас!
 
ИндексPortalГалерияПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Търсене
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Latest topics
» Разпределителната церемония
Домашни работи Icon_minitimeПон Юли 16, 2012 2:53 am by Milicia Finxlou

» Герои на Първокурсници
Домашни работи Icon_minitimeНед Юли 15, 2012 12:55 pm by Milicia Finxlou

» Учители
Домашни работи Icon_minitimeЧет Юли 01, 2010 1:20 pm by Жослин Боне

» Записване
Домашни работи Icon_minitimeСря Май 27, 2009 1:36 pm by happy

» Имението на Виктория Даркуиш
Домашни работи Icon_minitimeВто Май 26, 2009 6:41 am by DeividR

» Стаята на префектите
Домашни работи Icon_minitimeВто Май 26, 2009 6:37 am by DeividR

» Момчешка спалня
Домашни работи Icon_minitimeВто Май 26, 2009 6:33 am by DeividR

» pls kazvaite
Домашни работи Icon_minitimeВто Май 26, 2009 6:26 am by DeividR

» нощни разходки
Домашни работи Icon_minitimeСъб Май 23, 2009 5:00 am by Wolfgirl

Navigation
 Portal
 Индекс
 Потребители
 Профил
 Въпроси/Отговори
 Търсене
Форум
Affiliates
free forum


 

 Домашни работи

Go down 
+4
Канди Рейнолдс
DeividR
Хармаяни Гренджер
Admin
8 posters
АвторСъобщение
Admin
Админ и Директор на училището
Админ и Директор на училището
Admin



Домашни работи Empty
ПисанеЗаглавие: Домашни работи   Домашни работи Icon_minitimeЧет Апр 30, 2009 3:14 am

Тук слагайте домашните си!Не в темата уроци!По този пример:

Домашно номер ....
Върнете се в началото Go down
Хармаяни Гренджер
Ръководителка на Грифиндор,учителка по История на магията,Билкология и ЗСЧИ
Хармаяни Гренджер



Домашни работи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашни работи   Домашни работи Icon_minitimeПет Май 01, 2009 7:45 am

1.да се напише съчинение за въмпирите
Върнете се в началото Go down
DeividR
1 курс,префект от Слидерин и Админ
1 курс,префект от Слидерин и Админ
DeividR



Домашни работи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашни работи   Домашни работи Icon_minitimeПет Май 01, 2009 8:13 am

Вампирът в славянските вярвания [редактиране]
Съгласно славянските вярвания, когато умрелите не бъдат оплакани и погребани според традицията, или са умрели по непристоен, нечестествен начин, или приживе са извършили много грехове или са се занимавали с чародейство (черна магия), боговете не ги допускат в света на мъртвите, където да намерят покой. Душите им остават в света на живите, където блуждаят и страдат, и се превръщат в зли духове.

Тези зли духове можели да се връщат обратно в мъртвите си тела, или да се вселяват в чужди трупове и да ги вдигат от гроба, превръщайки се по този начин във вампири. Труповете им посинявали и се подували, но запазвали телесната си цялост, без да се разлагат дълго след смъртта. Те излизали нощем да тормозят хората, да заплитат косите им (което обърква мислите и намаля силата на човека), да пият кръвта им, да ги душат насън, да омесват храната им с изпражнения, да им носят кошмари, да им вредят по всякакъв друг начин и дори да носят смърт.


Суеверия [редактиране]
Древните славяни изпитвали голям страх пред вампирите и това си проличава в жестоките начини, които изобретили за да се предпазват от труповете, за които вярвали, че са вампирясали:

Режели главите им и ги слагали между краката, за да не могат да си ги открият;
Режели ходилата им, за да не могат да бродят или ръцете, за да не могат да пакостят с тях;
Овързвали с въжета цялото тяло или го притискали с огромни воденични камъни;
Забивали в сърцето кол от трепетлика или дрян, нажежен шиш, или гвоздей;
Слагали гарванов нокът — зад дясното ухо.
В края ня 18-ти и началото на 19-ти век хората започнали да взимат и други предпазни мерки.Сматало се,че среброто,светната вода,кръстовете е чесана държали на страни опасните същества.
За някои вампири се е смятало, че отклоняват реките и предизвикват суша или разнасят епидемии — техните гробове заливали с вода или направо уринирали върху тях. Също изравяли трупа и го изхвърляли в блато. За предпазване от вампири също произнасяли молитва: „Съхрани нам от руки, от мору, и от вещицу и въпиру, и от плеадницу…“ или: „Да заклопит вилам челюст; заклопи и вампирам челюсти, верзи и в море клокотеще и кипеще тамо да пребивают до скончание века“.



Както по всичко личи, вампирите са славянско „откритие“. Те са характерна и общо разпространена черта на древнославянските суеверия. Идеята за вампира произхожда от древнославянската вяра в световния зъл дух Упир.





Упирите [редактиране]
Упир е един от най-древните духове в славянската митология. Първоначално славяните вярвали в съществуването единствено на две свръхестествени сили, които управлявали света — благотворните Берегини и злотворния Упир. Упирът бил символ на изначалното зло, по много неща напомнящ християнския Сатаната. Той стоял в основата на всяка несполука и всяко нещастие, властвал над земята през тъмната част от годината — зимата и постоянно се борел с Берегините за надмощие. На по-късен етап славянската религия се развила, появили се антропоморфни божества и Упирът загубил някогашната си водеща роля, но завинаги останал важна част от славянската митология. Превърнал се в безсмъртен зъл дух — кръвопиец, наричан вампир.


Етимологични данни [редактиране]
Съвременната дума „вампир“ произлиза от старославянската форма онпыр, с характерното за старобългарския добавяне на звук „в“ пред голяма носова гласна (он), както свидетелства и традиционната българска форма въпир. (други наименования: онпыр, вопир, въпир, upir, upierz)

Тук обаче трябва да се отбележи, че в славянските езици думите за неговото обозначаване са много повече — в Европа в понятието vampire влиза почти всеки оживяващ мъртвец. Там не се разделят понятията вампир и упър (рус., пол. и укр. упырь), което съществува при славяните и ще го използваме често, за да отделяме оживелия мъртвец от фолклора от аристократичното чудовище в плащ с висока яка — онзи образ който си представяме, като чуем думата „вампир“.

Но освен бледото лице, маниерите и зъбите, има нещо друго — определението трябва да е относително научно. Вампирът може да се разглежда като съвкупност от следните признаци. Съществуват множество „чудовища, пиещи кръв“ и множество „похитители на жизнена енергия“ — изследвания от нас образ на вампира лежи на пресечната точка на няколко множества и представлява човек, който после смъртта или някаква странна трансформация не прекъсва съществуването си, а продължава да „живее“, хранейки се със жизнената енергия на околните, предимно под формата на кръв.

Естествено, дори това определение е относително и условно, тъй като в последно време образът на вампира донякъде е излязъл от тези рамки — представата за вампирите като друга раса, или вариантът за вампир, който не се храни с кръв. Но тези нововъведения все пак имат за отправна точка вече сформирания образ и затова се явяват не изключения, а допълнения към него.

.

Думата „вампир“ е унгарска, но със западно славянски или цигански произход и се е разпространила в Европа чрез преводите на немските записи за случаите на вампирски истерии. Първото използване на тази дума в английския език се отнася към 1732, когато в статия в едно списание, посветена на финансовите въпроси алчните длъжностни лица били наречени „политически вампири“, стремящи се със своята данъчна политика да пресушат обществените доходи. С две думи — кръвопийци на обществото.

Френското носферату, втори по разпространение термин за обозначаване на вампир, се възприема като „по-висш стил“ и се смята за произлязъл от гръцкото nosophoros (носещ чумата). Представата за това, че то е свързано с латинската дума „немъртъв“ е неправилна, латинското фералис означава погребан или погубен и съчетанието на тази дума с отрицателна частица не дава нужния смисъл.


Вампирология през Средните векове [редактиране]
Тъй като християнската митология и нейната система за строежа на душата и тялото не оставя място за съществуването на жив мъртвец, систематично изследване на въпроса не се е водело, въпреки че различни хроники периодически включвали разкази за вампироподобни същества. Това са работите на Уолтър Меп „De Nagis Curialium“ — 1190, или „Хроники“ (1136 — 1198) на Уилям Нюрбургски. Тези работи включват разкази за няколко същества (включително покварен свещеник) действащи в рамките на поведението на класически упир, включвайки изтеглянето на силите от представители на своето семейство и разпространението на болести, обаче за тяхното обозначаване се използвала думата „revenant“. След това живият мъртвец само рядко се мярка в текстовете от 12-ти — 13-ти век, а след това практически изчезва и се обявява отново вече под влиянието на разказите от времето а 18-ти век от Източна Европа.


.

Първото произведение на немски език по тази тема е „Masticatione Mortuorum“ (За мъртвото живеене), е написано през 1679 г. от Филип Рор (Rohr). Тази работа отбелязва началото на немския принос към легендата, тъй като редица псевдонаучни трактати за вампиризма са били издадени от учените в Лайпциг, и се смята, че тъй като Рор не е бил свещеник, с тази публикация вампирите били приети в научния свят.

Книгата е наречена така, защото по мнението на автора грухтящите и мляскащите звуци, донасящи се от могилите показват че в нея се крие вампир. Според думите на Рор, вампирът изяжда собствената си плът и зловонната пръст, и се готви по този начин да сее чума:

„По времето на чумните епидемии дяволът се отдава на ужасните си игри на дъното на могилите тогава забелязват, че устните на мъртвите, особено на жените, издават грухтене подобно на това на прасетата когато преживят храната; от това грухтене заразата се разпространява по-надалеч щом се чуе този звук, чумата почва да се развихря с двойна сила обикновено тя отнася жените една по една.“


Парацелз [редактиране]

Парацелз - немски лекарНе особено много, но с вампири се е занимавал и Парацелз. Вампирите, по неговото мнение, са астралните тела на хора, живи или мъртви (обикновено мъртви). Те се опитват да продължат съществуването си във физическата плоскост, отнемайки от живите хора тяхната жизнена енергия и използвайки я за своите цели.
Върнете се в началото Go down
Канди Рейнолдс
префект и 1 курс-Грифиндор
префект и 1 курс-Грифиндор
Канди Рейнолдс



Домашни работи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашни работи   Домашни работи Icon_minitimeПет Май 01, 2009 10:10 am

Домашно №1: Вампири



Вампирите са винаги самотни, те бродят нощев във вечно търсене на прясна кръв. Денем спят в усойни крипти и планински замъци. Никога не остаряват и не се боят от смъртта, защтото вече са мъртви. И ако ги срещнете на улицата, може да не разберете, че виждате чудовище.

Никой от всички призраци, трупояди и демони, които се изучават по защита срущу черните изкуства, не е толкова универсално известен, колкото кръвожадния вампир. Физическите описания варират в различни култури – от червеноок звяр със зелена или розова коса (Китай) и змиевидно същество с женска глава (гръцката ламя) до стройния джентълмен с наметало с висока яка от источноевропейската легенда. В повечето приказки вампирът е мъртво човешко същество, което изпитва непрелдолимо желание да пие кръв от живи хора.

Вампирите присъстват във фолклора от стотици години, ала истинската им слава се свръзва с идването на класическия роман на Брам Стокър ,,Дракула,, през 1897 г. Куческите зъби на вампира от титулната страница били издължени и заострени, имал косми по дланите си и бил необисновено блед, но иначе физическият му вид си оставал сравнително човешки. По всяка вероятност историята на граф Дракула се основава на сведенията за Влад Цепеш, кръвожаден и жесток владетел на Влахия (част от днешна Румъния) от 15 в. Влад бил известен с това, че набивал на кол враговете си и се къпел в кръвта на убитите след особено изтощителни битки. С времето тези навици се превърнали във важни елементи от легендите за вампири. Очевидно доста драматичната личност, той подписвал писма си с името ,,Влад Дракула,, , което в свободен превод звучи ,, Влад, син на дявола,,.

През вековете способностите на вампира се умножили. През 16 в. Испанските конкистадори в Централна и Южна Америка срещнали вид прилепи с хранителни навици, подобни на граф Дракула и другите като него. Оттогава се твърди, че вампирите могат да се превръщат в прилепи. Вярва се също, че са способни да се преобразяват във вълци, плъхове и мишки. Някои можели да контролират и да общуват с тези същества. Вампирите притежават сила и сръчност, далеч надхвърлящи човешките, някои могат да летът. И накрая, накои по могъщи вампири владеят умението да хипнотизират хората с поглед, да им заповядват и дори да виждат през техните очи.

Въпреки всичките си способности, вампирите имат и много слаби места. Всеизвесно е, че те не понасят слънчева светлина. Слънцето отдавна се смята за символ на истината и добрината,концепции,които са противни на вампирската природа. В резултат излагането на пряка слънчева светлина унищожава вампира и обикнавено го превръща в пезобидна купчена пепел. Сред други извесни начини за погубване на вампира са обезглавяване, кремиране и забиване на дървен кол в сърцето му. Противно на популярното вярване, повечето легенди разказват, че вампирите не са уязвими от оръжия, направени от сребро, а ако вазнамерявате да се сражавате с такова същество, по-скоро трябва да изберете желязо. В славянския фолклор вампирът може да бъде чрез намокряне с светена вода, екзоризъм или като му уткраднал левия чорап, и го напълнят с камани и го хвърлят в реката.
Върнете се в началото Go down
perlata
1 курс-Рейвънклоу и Админка
perlata



Домашни работи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашни работи   Домашни работи Icon_minitimeНед Май 03, 2009 7:14 am

Вампири


Легендите описват много видове вампирообразни същества, но предмет на това изследване се явява не всяко същество, пиещо кръв (от типа на ламиите, асуанга или чупакабра), и не всякакви неживи или безтелесни неспокойни духове, подобно на ревенантите, отмъщаващия за своята смърт на конкретен човек.
Нов бум на интереса към вампирите се състои в края на 17-ти век и в първата половина на 18-ти и е бил най-вероятно свързан със серия епидемии, развилнели се по Европа в този момент, а също така с това, че по време на войната с турците в Европейските покрайнини се влива ново парче от Балканите, с чиято митология се появява шанс да се запознае. Освен това 18-ти век е преломен в развитието на европейската култура: тя открива за себе си цялата прелест на народните суеверия. Устните предания започнали активно да се записват и издават. Разказите за вампири се появили не само в сборниците с народни предания, но и във вестникарските новини и официални донесения. Всъщност, повечето от документираните данни за упирите се отнасят именно към този период.По това време се появяват и други митове за вампирите.Според тези митове вампирите са същества с човешки облик.Кожата им обаче е значително бледа,студена и слънчевите лъчи я изгарят.Подобно но останалите вярвяния те били кръвопийци с изключителна мощ.
Съществува и друг тип вампир - от народните предания и традиции в различни исторически периоди на почти всички култури. Този вампир е селянин и за разлика от кинематографичния си аналог живее в гробището обикновено без собствен ковчег. Литературният вампир парадира с безсмъртието си и пътешества по света в търсенето на нови жертви, а вампирът от преданията мрази своето състояние и не напуска пределите на селището си.За да разберем защо фигурата на вампира е останала в народната памет, трябва да се върнем с около 200 години назад, когато причините за повечето болести са били забулени в мистерия. Хората са вярвали, че болестите и смъртта са Божие дело, но понякога са възниквали ситуации, предизвикващи масов страх от непонятни зловещи сили.Причините за внезапната смърт на здрави хора са били приписвани на свръхестествени феномени. Вампир е изпил живота на нещастника, за да захрани собственото си безсмъртие! Обитателите на селото взимали предвид възможността мъртвецът също да се превърне във вампир, изравяли трупа и търсели знаците на предполагаемия вампиризъм: регенерация на кожата, израстване на косата и ноктите, червендалест вид, кървене от естествените отвори на тялото, издаване на стонове и пр. Днес процесът на разлагане е добре известен на науката, но в миналото онова, което се е случвало с човешкото тяло след погребването му, е било обвито в неяснота, затова ловците на вампири интерпретирали типичните процеси при разлагането като явни доказателства за вампиризъм.
Върнете се в началото Go down
Питър Доусън
1 курс-Слидерин
1 курс-Слидерин




Домашни работи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашни работи   Домашни работи Icon_minitimeНед Май 03, 2009 11:50 am

Вярата в съществуването на вампира отразява определени мирогледни
представи, свързани с понятието за живота и душата, за смъртта и
отвъдния свят. Връзката на вампира с конкретен индивид е основна. Това
са "не по реда си умрели и погребани хора", смъртта на които е
настъпила насилствено - били са убити или сами посегнали на живота си,
но и такива, които са били погребани с нарушения на някои изисквания на
обичая.

Названията
за този вид демонични същества са: най-широко разпространено вампир с
диалектни форми въпир, въпер и др.; лепир - Търновско; литер -
Горнооряховско; дракус - Родопите и Хасковско; плътеник - Северозападна
и Североизточна България; тенец - Северозападна България; устрел -
Странджа; топяк - областта Чеч, Югозападна България; опа ина -
Девинско; упир - Добруджа; бродник - Русенско; гробник - Кукушко,
Струга, Охридско.

Според народното вярване във вампир се
превръща всеки мъртвец, през чийто труп се подаде предмет или се
ръкуват или който бъде прескочен от котка, куче, през който прехвръкне
птица или върху който падне сянка. Същото се отнася до дрехите на
покойника и до гроба. Във връзка с това поверие е обредната практика
покойникът да бъде пазен денонощно от негови близки при светлина,
гробът да се копае в деня на погребението.

Вампирът произхожда и
от всеки неокъпан мъртвец. Затова окъпването е основен обреден момент и
има повсеместно разпространение. Окъпването се извършва от възрастни
хора от пола на мъртвеца, които измиват тялото (по-късно само лицето и
ръцете) с босилек и вода, вино или мълчана вода. Обикновено тази вода
се извърля далеч, защото се смята за опасна за живите - "тя е мъртовска
вода". В българските земи била позната и практиката трупът да се
намазва с вино и зехтин.

Според народната вяра във вампир се
превръща и неоплаканият и неопят мъртвец. Задължителен обреден момент е
оплакването от настъпването на смъртта до погребението. Оплакване преди
и след това време не се прави, защото се смята, че е лошо за мъртвия и
той ще се овампири. Обредното оплакване започва, след като покойникът е
подготвен за погребение, и завършва със спускането му в гроба. Не се
плаче нощем или след връщане от гробищата. Българските оплаквателни
песни-тъжачки са елегични импровизации - израз на лична скръб с
лирико-драматичен характер, и носят следи от езически религиозни
представи за смъртта. Оплаква се и мъртвец далеч от неговия дом, с
незнаен гроб, като обредът се извършва върху неговите дрехи.

Успоредно
с оплакването със същата функция е и опяването на покойника от свещеник
и прекръстването, които са вторично явление. Налагането на
християнските обреди става чрез промяна във възгледа, чрез ново
тълкуване на езическия обред, т.е. че мъртвецът ще стане вампир, ако не
се погребе по християнски ритуал. Във вампири се превръщат и
анатемосаните и отлъчени от църквата. Налице е приспособяване на
християнството към езически възгледи, налагане на християнската
идеология чрез определени ритуали, които се преосмислят съобразно
еднозначните по функция езически.

Опяването като компонент от
църковния ритуал, обаче не се практикува при особени случаи на смърт -
при епидемии, самоубиици, при некръстени деца и родилки до 40-ия ден,
както и при убити от гръм.

Според народните вярвания покойник с
рани на тялото или язва в стомаха също се превръща във вампир*. Затова,
за да се предотврати вампирясването му, раните се измиват с вряло вино
или се горят, а гробът му се опалва. Във вампири се превръщат и
престарелите или тежко болните хора, погребани с дълги нокти. Среща се
и поверието, че във вампири се превръщат и родените, и починалите в
определени дни.
-------
* В Странджа се смята, че умрелите
некръстени или починали деца, които са били заченати или родени в
събота, се превръщат в устрели 9 дена след погребението. Вампирясват и
родените в събота или през поганите дни от Коледа до Богоявление, което
вярване по всяка вероятност има връзка и с практиката умрелите тогава
да не се опяват. В Югозападна България по отношение на родените през
тези дни съществува практиката да бъдат "лекувани" още приживе. Също
така през тези дни се забранява да се работи, защото тогава е празникът
на вампирите и "който работи, когато умре ще се изпогани", т.е. ще се
превърне във вампир. Народният обичай забранява вечер да се режат
нокти, тъй като лицето също ще се превърне във вампир, когато умре.

Вампирът
произхожда и от мъртвец, погребан с дреха, плетена през Вълчата неделя,
или от мъртвец, роден от майка, яла през своята бременност месо от
животно, душено или убито от вълк.

С определени морални норми са
свързани и народните вярвания, че вампири стават хората, водили лош
живот - крадци, убийци, блудници, пияници, магьосници. Дяволът, вселен
в тях, не им давал покой и след смъртта, защото с негова помощ те
извършвали различни деяния.

Всички, които умират преждевременно
от неестествена смърт (удавници, обесени, самоубили се) и от
насилствена смърт (убити, посечени, паднали от сграда, убити от гръм,
отвеяни от вихрушка), се погребват без църковен ритуал вън от
гробищата. Вярва се, че след смъртта си те се превръщат в зли и
отмъстителни духове.

Дет се човек удави,
удави та се обеси,
сам си смърт направи -
попове не го опяват,
в гробища не го заравят,
роднини не го жалеят,
комшии не го окайват
(Хр. Вакарелски, Етнография на България, с. 590)

Във
вампири могат да се превърнат и мъртъвци при някои по-особени случаи -
ако мъртвецът остане с отворени очи; ако се обърнат назад, когато
тръгнат с мъртвеца за гробищата, или ако падне сянка върху трупа, ако
завали дъжд или завее вятър.

Централно място в погребалната
обредност са мерките против превъплътяването. Те се вземат още веднага
след настъпване на смъртта. Над покойника се бди денонощно, гори свещ,
лампа или огън в огнището, от стаята изгонват всички животни над трупа
не се подава нищо. Мястото, където е лежал, не се прескача три дни. В
средните Родопи като предпазна мярка върху трупа се слагат веруга,
простре и дилаф, т.е. железни принадлежности на огнището, които стоят
до погребването; вярва се, че тогава, дори и котка да прескочи
мъртвеца, той няма да се превърне в дракус. В Югозападни Родопи,
областта Чеч, със същата цел върху трупа хвърлят рибарска мрежа.

Ако
обаче някоя забрана бъде нарушена, веднага се вземат други мерки, за да
се отбегне превъплътяването. Като главно средство в обредите са огънят,
тръните, чесънът, желязото.
Върнете се в началото Go down
Хърмаяни Грейнджър
1 курс-Слидерин
1 курс-Слидерин




Домашни работи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашни работи   Домашни работи Icon_minitimeПон Май 04, 2009 11:05 am

Вампирите са живи мъртъвци и трябва да поддържат своя живот с кръв Истина. Вампирът е клинически мъртъв. Сърцето му не бие, не диша, кожата му е студена, не остарява – но той мисли и ходи, и планира, и говори, и ловува, и убива. За изкуствено поддържаното си безсмъртие вампирът трябва да пие кръв, препоръчително човешка. Някои разкаяли се вампири използват животинска, а Древните проследяват и убиват други вампири, но болшинството действително се поддържа чрез кръвта на своите бивши събратя.

- Всеки, който умира от ухапване на вампир, възкръсва, за да стане вампир Не е истина. Ако това беше вярно, светът щеше да бъде препълнен с вампири. Повечето хора ухапани от вампир просто си умират. За да възкръсне като немъртъв, жертвата трябва да бъде напълно лишена от кръвта си и след това да получи поне капка вампирска. Този процес се нарича Прегръдката на вампира и води до мистичната трансформация в немъртъв.

- Вампирите са чудовища, демонични духове, въплътели в трупове И да и не. Вампирите не са демони сами по себе си, но съчетанието на различни трагични фактори неминуемо ги води към зли деяния. В началото новопревърнатия вампир мисли и действа така както докато е бил жив. Той не се превръща веднага в зло садистично чудовище, обаче скоро опознава непобедимата жажда за кръв и разбира, че животът му зависи от това. Пристрастията му са подходящи за самотен хищник. Ловувайки, изхранването му става все по-лесно и по-лесно с течение на годините – става подозрителен, престава да се доверява на другите и се отделя от света на смъртните. Разбирайки, че съществуването му зависи от тайната и от контрола, той става първокласен кукловод. Това положение се задълбочава, когато годините се превръщат в десетилетия и векове, вампирът убива отново и отново и вижда как хората, които е обичал, стареят и умират. Човешкият живот, толкова кратък в сравнение с неговия, става все по-малко ценен, докато в неговите очи смъртното “стадо” вече не е нищо повече от ято досадни насекоми. Ай-старите вампири са най-измъчените, безчувствени, параноидни същества, които някога светът е познавал. Е, те не са демони в буквалния смисъл на думата, но кой може да посочи разликата?

- Вампирите изгарят от слънчевата светлина Истина. Вампирите трябва да избягват слънцето иначе ще умрат, въпреки че някои могат да издържат слънчева светлина в течение на много кратък период от време. Вампирите са нощни създания, за повечето е много тежко да бодърстват през деня, даже скрити в убежища.

- Вампирите се страхуват от чесън и течаща вода Не е истина. Това е мит и нищо повече.

- Вампирите се страхуват от Кръста и други свети символи И това не е истина. Но ако притежателя на символа силно вярва в силата му, вампирът може да почувства силна болка.

- Вампирите умират от кол в сърцето Не е истина. Дървен кол или стрела в сърцето парализират чудовището, докато не бъдат извадени.

- Вампирите притежават десетократно повече сила от човека, могат да контролират вълци и прилепи, могат да хипнотизират живите и да лекуват най-страшни рани И да и не. Силата на вампира нараства с времето. Новосъздадените вампири са само малко по-силни от хората. С течение на годините вампирът се учи да използва кръвта си за тайни магически сили, наречени Дисциплини. Най-могъщите стари вампири често могат да си съперничат с измисления Лестат или с Дракула, а най-древните като Антедилувианите ловували в нощта хилядолетия, обладават божествено могъщество.

Ловът

Най-основното различие между хора и вампири е в методите на поддържане на живот. Вампирите живеят чрез кръвта – свежата човешка кръв. Осигуряват си храната чрез различни способи. Някои си отглеждат “стада” от смъртни, които са потънали в екстаз от Целувката на вампира, някои се прокрадват в къщите, насищайки се със спящи хора. Други ловуват в нощни клубове, барове и театри, примамвайки смъртните представяйки хищничеството си за страст. А другите се хранят по най-древния начин – преследвайки, нападайки и убивайки хора, които са отишли прекалено далеч по самотните нощни улици.

Нощният свят на вампира

Вампирите ценят властта заради безопасността, която тя им дава и заради земните блага, влияние. Хипнотичният поглед и няколко думи дават на коварния вампир достъп до всякакви богатства и слуги, които си пожелае. Някои могъщи вампири са способни да оставят постхипнотични заповеди в съзнанието на смъртния, така че да забрави за присъствието им. По този начин вампирите могат да се сдобият с легиони от роби. Немалко “слуги на народа” и финансови акули тайно отговарят пред своите господари-вампири.

Въпреки че има изключения, вампирите предпочитат да са в градовете, които им предоставят безчислени възможности за хищничество и любовни връзки. Природата е дом за върколаците, заклети врагове на вампирите, които искат “само” тяхното унищожение.

Прегръдката на вампира

Така се нарича процеса на трансформация. Прилича по-скоро на обикновената “трапеза” на вампира. Само една капка е достатъчна, за да превърне смъртния в немъртъв.

Когато смъртният се събуди, той сам започва да пие кръв. Но смъртният е все още мъртъв – той не диша. Сърцето му не бие. През следващите седмица или две тялото му претърпява незначителни изменения – учи се да използва кръвта в тялото си и бива обучаван на специалните способности на своя клан. Сега той е Вампир.

Прегръдката не се дава лесно. Все пак новият вампир е възможен съперник в борбата за храна и власт. Потенциалният “наследник” обикновено бива наблюдаван месеци или даже години и проверяван дали действително ще бъде добро допълнение за клана и рода.
Върнете се в началото Go down
Върнете се в началото Go down
pepi_mnt
1 курс-Грифиндор
1 курс-Грифиндор




Домашни работи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашни работи   Домашни работи Icon_minitimeВто Май 12, 2009 1:26 pm

Вампирът в славянските вярвания [редактиране]
Съгласно славянските вярвания, когато умрелите не бъдат оплакани и погребани според традицията, или са умрели по непристоен, нечестествен начин, или приживе са извършили много грехове или са се занимавали с чародейство (черна магия), боговете не ги допускат в света на мъртвите, където да намерят покой. Душите им остават в света на живите, където блуждаят и страдат, и се превръщат в зли духове.
Върнете се в началото Go down
pepi_mnt
1 курс-Грифиндор
1 курс-Грифиндор




Домашни работи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашни работи   Домашни работи Icon_minitimeПет Май 15, 2009 10:37 am

Тези зли духове можели да се връщат обратно в мъртвите си тела, или да се вселяват в чужди трупове и да ги вдигат от гроба, превръщайки се по този начин във вампири. Труповете им посинявали и се подували, но запазвали телесната си цялост, без да се разлагат дълго след смъртта. Те излизали нощем да тормозят хората, да заплитат косите им (което обърква мислите и намаля силата на човека), да пият кръвта им, да ги душат насън, да омесват храната им с изпражнения, да им носят кошмари, да им вредят по всякакъв друг начин и дори да носят смърт.
ето бе професорее
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Домашни работи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашни работи   Домашни работи Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Домашни работи
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Домашни работи
» Домашни работи
» Домашни работи
» Домашни работи
» Домашни работи

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Училище за магия и вълшебство Хогуортс :: Предмети :: Защита срещу Черните изкуства(ЗСЧИ)-
Идете на: