Училище за магия и вълшебство Хогуортс
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Училище за магия и вълшебство Хогуортс

Училище за магия и вълшебство Хогуортс-изживейте магията с нас!
 
ИндексPortalГалерияПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Търсене
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Latest topics
» Разпределителната церемония
Уроци на първокурсниците Icon_minitimeПон Юли 16, 2012 2:53 am by Milicia Finxlou

» Герои на Първокурсници
Уроци на първокурсниците Icon_minitimeНед Юли 15, 2012 12:55 pm by Milicia Finxlou

» Учители
Уроци на първокурсниците Icon_minitimeЧет Юли 01, 2010 1:20 pm by Жослин Боне

» Записване
Уроци на първокурсниците Icon_minitimeСря Май 27, 2009 1:36 pm by happy

» Имението на Виктория Даркуиш
Уроци на първокурсниците Icon_minitimeВто Май 26, 2009 6:41 am by DeividR

» Стаята на префектите
Уроци на първокурсниците Icon_minitimeВто Май 26, 2009 6:37 am by DeividR

» Момчешка спалня
Уроци на първокурсниците Icon_minitimeВто Май 26, 2009 6:33 am by DeividR

» pls kazvaite
Уроци на първокурсниците Icon_minitimeВто Май 26, 2009 6:26 am by DeividR

» нощни разходки
Уроци на първокурсниците Icon_minitimeСъб Май 23, 2009 5:00 am by Wolfgirl

Navigation
 Portal
 Индекс
 Потребители
 Профил
 Въпроси/Отговори
 Търсене
Форум
Affiliates
free forum


 

 Уроци на първокурсниците

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
Admin
Админ и Директор на училището
Админ и Директор на училището
Admin



Уроци на първокурсниците Empty
ПисанеЗаглавие: Уроци на първокурсниците   Уроци на първокурсниците Icon_minitimeЧет Мар 26, 2009 3:12 pm

Скъпи пъровкурсници в тази тема ще виждате уроците си. Добре дошли!
Върнете се в началото Go down
Канди Рейнолдс
префект и 1 курс-Грифиндор
префект и 1 курс-Грифиндор
Канди Рейнолдс



Уроци на първокурсниците Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уроци на първокурсниците   Уроци на първокурсниците Icon_minitimeСря Апр 29, 2009 2:34 pm

УРОК 1

-Здравейте ученици!Аз съм проф.Рейнолдс и заедно ще изучаваме предмета ГЗМС.Ще имаме много време,за да се запознаем,затова мисля да пристъпя към урока.Имате ли някакви въпроси?
-Аз имам.-каза едно момче.-Ще ни водите ли някакви създания в часовете.
-Да,разбира се.Предполагам,че всички сте виждали някакви магически създания, а дори и да не сте в моите часове ще видите.И така сега мисля да направиме едно въведение в предмета.Предполагам,че знаете,че колкото и да се опасни,ако не правиш нищо на животните и те няма да ти направят нищо,но има създания като базилиска,които не могат да бъдат опитомени.Сега ще ви напиша една таблица на дъска и искам и вие да си я запишете в тетрадките.
Професорката записа:

Х - скучни
ХХ - безвредни, опитомяват се лесно
ХХХ - компетентен магьосник може да се справи
ХХХХ - опасни, изискват специални знания за да се справиш с тях
ХХХХХ - не се опитомяват, убийци на магьосници

-Това е класификацията на всички животни в магьосническия свят.Искам да я научите много добре.Така...мисля,че това е всичко за днес.За домашно искам да ми напишете по едно животно от магическия свят за всяка група.Домашните предавайте до 8 май.Пращайте ми ги по ЛС.(лично съобщение.).Довиждане деца и се постарайте с домашните.
Върнете се в началото Go down
проф.Катрийн Макфий
Учителка по Пророкуване,ГЗМС и Древни руни
проф.Катрийн Макфий



Уроци на първокурсниците Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уроци на първокурсниците   Уроци на първокурсниците Icon_minitimeПет Май 08, 2009 3:54 am

Урок 2

- Здравейте на всички - обърна се усмихната Катрийн към учениците си. - Радвам се да ви видя. Днес е прекрасен ден за разходка в гората. Слънчево, приятно топло. Мисля да се поразходим и междувременно да ви говоря за едни чудни същества наречени - Леприкони. За сега няма какво да записвате. - Тя замахна с пръчката си и пред погледа като холограма се появи:




Леприконите са малки същества приличащи на джуджета, които живеят по хълмовете на Ирландия. За тях се говори, че всеки леприкон притежава гърне със жълтици. Също така те могат да изпълняват до три желания, на човека който ги намери. Но това, повярвайте, е много трудно. Ако все пак човек открие леприкон, може да поиска от него да му покаже, къде е скрито неговото гърне със злато. Хванете ли леприкон, никога не го гледайте в очите, той ще изчезне на мига, в който мигнете. А ако спасите живота на леприкон, знайте, че той ще ви е задължен до гроб, което не е за пренебрегване - Катрийн се усмихна и спря. Бяха стигнали до една слънчева поляна осеяна с цветя. В края и ромулеше поточе - А сега милички, за да добиете представа, колко е трудно да намериш леприкон, ще ви поставя една задачка, Да търсите четирилистни детелини тук на поляната. - учениците се спогледаха - Хайде почвайте, времето лети, часът ще свърши и няма да можете да намерите нищо. А и преди да съм забравила, да ви кажа какво имате за домашно - нали не мислите че ще се измъкнете толкова лесно - тя ги изгледа подозрително. - Искам да ми напишете 5 изречения за това - Що е леприкон? и 5 изречения за символиката на четерилистната детелина. - Разбрахте ме нали! А сега нека търсенето започне lol!
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Уроци на първокурсниците Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уроци на първокурсниците   Уроци на първокурсниците Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Уроци на първокурсниците
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Уроци на Първокурсниците
» Уроци на Първокурсниците
» Уроци на първокурсниците
» Уроци На Първокурсниците
» Уроци на Първокурсниците

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Училище за магия и вълшебство Хогуортс :: Предмети :: Грижа за магически създания(ГЗМС)-
Идете на: